Antsvoris yra ne tik perteklinio kalorijų suvartojimo rezultatas. Neretai nereikalingi kilogramai atsiranda dėl netinkamos endokrininės sistemos veiklos, kuria sukelia padidėjusi insulino gamyba organizme. Dėl per didelio insulino kiekio žmogus nuolat jaučia poreikį saldiems ir miltiniams patiekalams, riebiam maistui. Tenkindamas šį nekontroliuojamą poreikį žmogus suvartoja gerokai daugiau kalorijų nei jam iš tikrųjų reikia bei pažeidžia organizmui reikalingų baltymų, angliavandenių ir riebalų kiekio balansą.
Neretai tradicinės dietos yra nukreiptos į suvartojamų baltymų, angliavandenių ir riebalų balanso atstatymą ir palaikymą. Dažnai tokiose dietose visos pastangos nukreiptos į tai, kokius produktus galima ar negalima vartoti norint sumažinti riebalų ir angliavandenių kiekį bei padidinti baltymų kiekį, tačiau nekreipiama dėmesio į vartojamų produktų turinį – su maistu gaunamus vitaminus ir mikroelementus, kurie yra ne mažiau svarbūs norint sureguliuoti endokrininės sistemos veiklą, sustiprinti organizmą bei suteikti jam reikiamos energijos. Deja, daugelis maisto produktus ribojančių dietų ar griežtų mitybos planų suteikia tik laikiną efektą, apgaudami organizmą “teisingu” baltymų, angliavandenių ir riebalų kiekiu, tuo tarpu kai metabolizmas lieka nepakitęs. Dėl to žmonės nusivilia populiariomis lieknėjimo programomis, dietomis ir mitybos planais, grįžta prie sau įprastų nesveikų produktų vartojimo ir vėl įgauna antsvorio.

Kuo gi nuo įprastų dietų skiriasi lieknėjimas su Spirulina ir Chlorella? Šie natūralūs mikrodumbliai išsprendžia daugumą įprastų dietų problemų – tai yra sveikas, natūralus neapdorotas maistas, turintis didelį kiekį baltymų, itin daug naudingų vitaminų ir mikroelementų bei įvairių gerųjų riebalų. Spirulinoje ir Chlorelloje esančių baltymų, angliavandenių ir riebalų proporcijos yra būtent tokios, kokių reikia norint lieknėti nebijant padaryti žalą organizmui, kuri gali atsirasti dėl nepakankamos mitybos laikantis dietų. Žinoma, Spirulina ir Chlorella turi mažai kalorijų, tačiau baltymų, tenkančių vienai kalorijai, skaičius jose yra net 12 kartų didesnis nei jautienoje! Kitas itin svarbus argumentas yra tai, jog itin turtingos sudėties dėka, Spirulina ir Chlorella prisotina organizmą visais reikalingais mikroelementais, todėl vartojant jas žmogus ne tik nejaučia nuovargio, kas neretai pasireiškia dietų metu, tačiau ir papildomai įgyja energijos ir ištvermės.

Kalbant apie lieknėjimą su Spirulina ir Chlorella, galima išskirti tris pagrindinius lieknėjimo būdus:

 

Organizmo detoksikacija

Teisingai detoksikuojant organizmą yra atsikratoma per ilgą laikotarpį sukauptų nesveiko maisto vartojimo padarinių – kepenyse užsilaikiusių toksinų. Ypatingai kepenų veiklai padeda Chlorella, kuri atstato ir sustiprina kepenų gebėjimą išvalyti organizmą nuo kenksmingų medžiagų. Detoksikuojant organizmą su Spirulina ir Chlorella nederėtų valgyti jokio sunkiai virškinamo, vidurius kietinančio maisto, taip pat produktų, turinčių cukraus, netgi vaisių (jose daug kaloringos fruktozės). Geriausia tokios detoksikacijos metu leisti organizmui pilnai išsivalyti, o baltymus, angliavandenius ir riebalus gauti iš Spirulinos ir Chlorellos. Be to, energijai palaikyti būtinų kalorijų organizmas taip pat gaus iš šių mikrodumblių. Itin svarbu nepamiršti vartoti daug vandens! Taip pat labai svarbu nepersistengti ir stebėti organizmo reakciją į detoksikacijos procesą bei laiku ir palaipsniui pradėti vartoti įprastą (bet sveiką!) maistą. Po detoksikacijos puikiai tinka vartoti kokteilius su Spirulina ir Chlorella.

 

Svorio metimas su Spirulina ir Chlorella

Liekniejimas sportuojant

Ne paslaptis, kad sportas yra puikus būdas atsikratyti nereikalingų kilogramų, suaktyvinti metabolizmą ir sustiprinti organizmo fizinę būklę. O Spirulina ir Chlorella veikia kaip papildomi katalizatoriai sporto efektui padidinti. Ypatingai šiame procese pasitarnauja Spirulina – prisotindama kūną deguonies, ji pagreitina medžiagų apykaitą, skatindama organizmą deginti susikaupusius riebalus, taigi ir kūno svoris sportuojant krenta greičiau. Tai natūrali alternatyva populiariems sintetiniams sporto papildams, vadinamiems “riebalų degintojais”.
Be to, intensyviai sportuojant lieknėjimo metu organizmas netenka dalies mineralų, todėl Spiruliną ir Chlorellą reikėtų vartoti ryte, kad organizmas greitai pasipildytų reikiamomis mineralų atsargomis. Taip pat Spirulina ir Chlorella pagerina ir su kitu maistu gaunamų mineralinių medžiagų įsisavinimą, taigi papildant jomis specialų po treniruočių vartojamą maistą, organizmas greičiau atsistato, o kartu su Chlorellos veikliųjų medžiagų pagalba išvengiama nemalonaus raumenų skausmo.

 

Sveika mityba ir supermaistas

Atsisakius greito maisto, prisotintųjų riebalų turinčių patiekalų, didelio kiekio cukraus, žmogus ne tik randa kelią į sveiką, švarią ir natūralią mitybą, tačiau ir sustabdo nereikalingo svorio augimo procesą. Spirulina ir Chlorella dumbliai yra priskiriami vadinamajam supermaistui – t.y. ypač maistingiems, tačiau mažai kalorijų turintiems natūraliems pilnaverčiams augaliniams produktams, kuriuose itin gausu vitaminų, mineralų, skaidulų, antioksidantų ir kitų svarbiausių medžiagų. Kai kurie entuziastai teigia, kad žmogui iš esmės nėra būtinybės vartoti kitą maistą, jei jo mityba susideda iš įvairaus supermaisto, kadangi šis patenkina visus žmogaus organizmo procesams būtinus poreikius, neturi toksinų ir prisotintųjų riebalų, nėra termiškai apdorojamas ar kitaip paveikiamas, tad išsaugo visas savo stebuklingas savybes. Kaip ir kitas supermaistas, Spirulina ir Chlorella suteikia daug daugiau energijos nei įprastas maistas, tuo pačiu suteikiant sotumo jausmą, todėl ženkliai sumažinama persivalgymo ar nesveiko maisto vartojimo rizika. Vertėtų atkreipti dėmesį, kad Spiruliną ir Chlorellą geriausia vartoti likus 20-30 min. iki pagrindinio maisto vartojimo, nes dėl aukščiau minėtos savybės gerinti iš kito maisto gaunamų medžiagų įsisavinimą, vartojamos valgio metu Spirulina ir Chlorella gali paskatinti spartesnį raumenų masės augimą, kas yra aktualu sportininkams ir kultūrizmo atstovams, tačiau ne visuomet palanku lieknėjantiems.

Taigi, Spirulina ir Chlorella sudaro puikų derinį norintiems atsikratyti antsvorio ir sulieknėti. Ir nesvarbu kurį iš būdų pasirinksite, nes jie visi atveria kelią į natūralų, sveiką ir saikingą lieknėjimą, gerinantį ne tik kūno apimtis, bet ir organizmo būklę ir savijautą!

 

 

Taip pat skaitykite apie įvyniojimus su dumbliais