„Tu esi tai, ką tu valgai” yra dažnai kartojamas posakis. Ir tikra tiesa, kad sveikas maistas padeda išvystyti sveiką kūną, o nesveikas maistas turi visiškai priešingą poveikį.

Kalbant apie sveiką gyvenseną, 7 žemiau išvardinti produktai yra vieni iš geriausių maistų, kuriuos verta įtraukti į kasdienę mitybą.

 

Jogurtas

Jogurtas yra puikus proteino šaltinis, bet jo savybė auginti raumenis yra ne vienintelis jo pranašumas. Jogurte galima rasti milijonus probiotinių mikroorganizmų, padedančių mūsų virškinimo sistemai išlikti sveikai. Tačiau, ne visi jogurtai gaminami vienodai.

Venkite jogurtų su priedais ir kvapikliais, verčiau rinkdamiesi natūralius jogurtus, kuriuose yra mažiau cukraus ir daugiau aktyviųjų bakterijų kultūrų. Norėdami suteikti jogurtui ypatingą skonį, pagardinkite jį šaukšteliu medaus ar žiupsneliu šviežių vaisių.

 

Juodosios pupelės

Pupelės yra nuostabus maistingas produktas. Ypač vertingos yra juodosios pupelės, pasižyminčios dideliu antioksidantų kiekiu. Antioksidantai garsėja gebėjimu gerinti smegenų veiklą, gerina skrandžio veiklą, padeda išlaikyti tinkamą kraujospūdžio lygį ir palaiko gerą regėjimą. Maža to, pupelės turtingos maistingomis skaidulomis ir baltymais.

 

Avižos

Avižose yra daug tirpių skaidulų, kurios sumažina kraujotakos sistemos ligų tikimybę. Ir nepergyvenkite dėl angliavandenių – skaidulinių medžiagų dėka organizmas pasisavina angliavandenius lėtai, todėl jie suteikia daug ir ilgai išliekančios energijos visą dieną bei padeda išvengti cukraus lygio šuolių.

 

Mėlynės

Mėlynės yra tikros antioksidantų žvaigždės. Pusė stiklinės mėlynių per dieną padeda tiek kraujotakai, tiek smegenų veiklai. Be to, tai labai skanus priedas, pagardinantis ir praturtinantis jūsų pusryčius.

 

Špinatai

Špinatuose gausu omega-3 rūgščių, folio rūgšties, luteino… Šį maistingų medžiagų sąrašą galime tęsti ir tęsti, špinatuose jų itin daug. Nuolat vartojami, špinatai gali būti efektyvi priemonė prieš senėjimą.

 

Česnakai

Česnakai padeda organizmui kovoti su bakterijomis, grybelinėmis infekcijomis ir virusais. Taip pat, česnakai naudingi norint pagerinti širdies veiklą. Kai kurių mokslininkų teigimu, česnakai netgi gali padėti išvengti piktybinių auglių virškinamajame trakte.

 

Spirulina

Šis mikrodumblis yra puikus subalansuotos mitybos priedas. Pirmiausia, Spirulina sudėtyje yra įspūdingi kiekiai baltymų. Taip pat ji turtinga B grupės vitaminais ir mineralais, pavyzdžiui, geležimi.

 

Siekite geriausių rezultatų sveikai maitindamiesi! Išvardinome tik nedaugelį mūsų mėgstamų kasdienių supermaistų, kurie padeda organizmui pasiekti optimalią sveikatos būseną. O kokius produktus jūs renkatės, kad gyventumėte sveikai?