Kas yra mikrodumbliai?

Mikrodumbliai yra mikroskopiniai melsvadumbliai, kurie klesti tiek druskos, tiek gėlo vandens šaltiniuose. Ideali mikrodumblių augimo aplinka yra fotosintezės metu, kai saulės šviesos, CO2 ir vandens derinys suteikia daugiausiai maistinių medžiagų mikrodumbliams, kuriuos galima aptikti ryškiai mėlynai žalios spalvos dėka. Kai kurios mikrodumblių rūšys gali klestėti ir tamsoje per heterotrofinį procesą, kurio metu energiją gauna naudodami organines medžiagas, kurios jau susintetintos kitų organizmų. Kai kurios mikrodumblių formos vartojamos mityboje, siekiant naudos sveikatai, įskaitant spiruliną ir astaksantiną.

Mikrodumblių baltymų nauda energijai

Aukštos kokybės ir turtingos baltymų koncentracijos dėka palaikomas energijos lygis organizme.* Kaip visaverčiai baltymų šaltiniai, į kuriuos įeina visos devynios nepakeičiamos aminorūgštys, mikrodumbliai dažnai naudojami kaip papildas siekiant pagerinti sportininkų ir ką tik pradėjusių sportuoti žmonių treniruočių ir pasiekimų rezultatus.

Mikrodumblių geležis energijos didinimui

Šiose maistinėms medžiagoms būdingose melsvabakterių formose yra ypač didelis kiekis geležies, kuri būtina hemaglobino gamybai.

Hemoglobinas yra baltymas, kuris padeda raudonosioms ląstelėms cirkuliuoti deguonimi visame žmogaus kūne.

Nenuostabu, kad vienas pagrindinių geležies trūkumo simptomų yra fizinis išsekimas. Negaunant pakankamo kiekio hemaglobino, deguonies pernešimas yra slopinamas, o kūnas iš esmės yra paliktas be reikiamo kiekio deguonies.

Mikrodumblių nauda sveikatai – antioksidantai energijai palaikyti

Mikrodumbliuose yra karotenoidų – super antioksidantų, kurie gali vaidinti pagrindinį vaidmenį didinant ir palaikant kūno energijos lygį.* Antioksidantai padeda slopinti oksidacinį stresą ir mažinti laisvųjų radikalų žalą, taip sumažindami uždegimą ir papildydami energijos lygį.

Kadangi kai kurie mikrodumbliai padeda palaikyti normalų uždegiminį atsaką,* tai gali padidinti fizinę ištvermę ir pagreitinti atsigavimo laiką tarp treniruočių. Mikrodumbliai taip pat mažina pieno rūgšties gamybą; pieno rūgšties kaupimasis yra nepageidaujamas fizinio krūvio rezultatas, sukeliantis raumenų skausmus.

Mikrodumbliai energijai, imunitetui ir bendrai sveikatai

Esantis didesnis maistinių medžiagų kiekis mikrodumbliuose gerina imuninės sistemos veiklą. Papildyti įvairiais vitaminais ir mineralais, kurie palaiko ir stiprina visas organizmo sistemas, mikrodumbliai mažina uždegimą, apsaugo nuo ligų ir padidina gyvybingumą. Tam, kad organizme palaikytų optimalų maistinių medžiagų kiekį, mikrodumblių didelę dalį sudaro baltymai, beta karotinas, B komplekso vitaminai, vitaminas D, E, C, gama linoleno riebalų rūgštis, geležis, cinkas, fosforas, kalis, varis, magnis ir daug kitų.

Mikrodumbliai ir magnis energijai

Mikrodumbliuose taip pat yra magnio, kuris yra reikalingas biocheminiui gliukozės metabolizmo procesui. Net nedidelis magnio trūkumas gali sukelti energijos trūkumą.

Mikrodumblis: Spirulina

Tarp galingiausių mikrodumblių formų yra spirulina. Šis supermaisto papildas sukuria idealų maistinių medžiagų turinčių vitaminų ir mineralų derinį, kuris padeda palaikyti kūno energijos lygį ir gerina bendrą sveikatą bei gerovę. *

Šią nepaprastą naudą sveikatai suteikia tik gryniausios spirulinos formos. Spirulina turėtų būti auginama neužterštoje aplinkoje. Havajų „Spirulina Pacifica®“ yra viena švariausių iš „Spirulina“ formų. Jose visiškai nėra GMO, pesticidų ir toksinų.

* Maisto ir vaistų administracija neįvertino šių teiginių. Šis produktas nėra skirtas diagnozuoti, gydyti, išgydyti ar užkirsti kelią jokiai ligai.

Įsigyti šio mikrodumblio papildų, galite paspaudę čia.

Taip pat skaitykite apie tai, kokie produktai palaiko sveiką širdies ir kraujagyslių sistemą.

Šaltiniai:

http://allaboutalgae.com

http://www.naturalnews.com/043707_astaxanthin_carotenoids_superfoods.html #

http://www.webmd.com/women/features/10-energy-boostersi: