Mitybos specialistai teigia, kad Havajų salų Spirulina yra pati geriausia Spirulinos rūšis. Ją nuo kitų Spirulinos rūšių išskiria ne tik vandenyno bangas, baltą smėlį ir atogražų saulę primenantis pavadinimas, bet ir visiškai natūralus jos auginimo būdas bei itin turtinga sudėtis.

Havajų salų Spirulina auginama Havajuose, Kailua-Kona vietovėje esančioje įlankoje. Kona pakrantė yra daugiausia saulės gaunanti vieta visose Jungtinėse Amerikos Valstijose, be to, ši vietovė yra sertifikuota biologinės apsaugos zona, kas reiškia, kad čia nenaudojami jokie pesticidai, herbicidai ir nevykdoma jokia aplinką teršianti gamybinė veikla.

Havajų salų Spirulina unikaliomis klimato sąlygomis, auginama ištisus metus, skirtingai nuo kitų Spirulinos rūšių naudojant giluminį, švarų, mikroelementų turtingą vandenyno vandenį. Ji džiovinama natūraliu būdu saulėje, taikant pagreitinto džiovinimo technologiją, todėl išsaugo savyje didelį karotenoidų kiekį, visus svarbiausius iš gamtos gaunamus žmogaus organizmui reikalingus mikroelementus. O naudingų mikroelementų kiekiai Havajų salų Spirulinoje yra stulbinantys! Keletas skaičių:

Havajų salų Spirulinoje yra 180% daugiau kalcio nei karvės piene;

Havajų salų Spirulinoje yra 5100% daugiau geležies nei špinatuose;

Havajų salų Spirulinoje yra 3100% daugiau beta karoteno nei morkose;

 

Kaip šie mikroelementai padeda žmogaus organizmui?

Kalcis

Daugeliui kalcis yra žinomas kaip viena iš pagrindinių organizmo statybinių medžiagų – jis stiprina kaulus ir dantis. Tačiau kalcis dalyvauja ir kitose gyvybiškai svarbiuose organizmo procesuose: šis mikroelementas reguliuoja raumenų susitraukimą ir širdies plakimą, kartu su kaliu ir natriu reguliuoja kraujospūdį, sustiprina vitamino K – pagrindinio kraujo krešėjimą užtikrinančio elemento veikimą.

 

Geležis

Geležis yra viena iš pagrindinių hemoglobino – baltymo, gaminančio raudonuosius kraujo kūnelius, sudedamųjų dalių. Geležis užtikrina sklandų raudonųjų kraujo kūnelių darbą transportuojant deguonį į visas organizmo sistemas. Taip pat šis mikroelementas yra svarbus užtikrinant cholesterolio apykaitą, utilizuojant toksinus, paverčiant kalorijas energija bei įsisavinant B grupės vitaminus.

Šešiose tabletėse (trijuose gramuose) Havajų Spirulinos yra 6,5 mg geležies, atitinkančios 80 gramų kepenų arba beveik du stiklainius žalių špinatų. Šios Spirulinos geležis yra lengvai absorbuojama kūno, todėl ir labiau biologiškai aktyvi.

 

Beta karotenas

Beta karotenas yra provitaminas, iš kurio mūsų organizmas gamina vitaminą A. Viena iš vitamino A ypatybių yra ta, kad jo stygius sukelia diskomfortą ir organizmo nusilpimą, tuo tarpu jo perteklius yra toksiškas. Todėl beta karoteno pranašumas yra tame, kad įsisavindamas net ir didelius šio naudingo mikroelemento kiekius, organizmas pagamina iš jo tiek vitamino A, kiek tuo metu reikia. Moksliniai tyrimai rodo, kad žmonės, kurių organizme daug beta karoteno, turi ženkliai mažesnę riziką susirgti vėžiu. Be to, aukšta beta karoteno koncentracija organizme sumažina aterosklerozės tikimybę, apsaugo nuo širdies ligų, reguliuoja cholesterolio kiekį organizme, apsaugo odą nuo žalingų ultravioletinių spindulių, gerina odos, plaukų ir nagų būklę. O vyrams beta karotenas yra itin svarbus siekiant išvengti prostatos ligų.

 

Taigi, Havajų salų Spirulina suteikia organizmui reikiamą kiekį itin svarbių ir naudingų mikroelementų. O kad galėtumėte kasdien aprūpinti savo organizmą šiais mikroelementais ir pajausti atogrąžų gaivą, siūlome išbandyti egzotišką pusryčių receptą:

 

Atgoražų pusryčiai su Havajų salų Spirulina

 

Ingredientai:

2 stiklinės arbūzo, supjaustyto kubeliais
1 arbatinis šaukštelis Havajų salų Spirulinos

 

Arbūzo kubelius, užbarstykite Havajų salų Spirulinos milteliais (galite naudoti sutrintas tabletes).

Šis saldaus ir sūriai kartaus skonio derinys leis būti energingais visą rytą!

 

 

Taip pat skaitykite apie organizmo detoksikacija su Spirulina ir Chlorella