Kiekvienam sporto entuziastui pažįstamas tas malonus energijos jausmas po treniruotės – laimėjimo, užsibrėžtų tikslų pasiekimo jausmas. Tačiau po intensyvios treniruotės sporto salėje raumenimis reikia papildomai, itin švelniai pasirūpinti. Raumenų skausmas gali kaip mat sujaukti treniruočių režimą, todėl visiems aktyvaus gyvenimo entuziastams labai svarbu pasirūpinti, kad po treniruotės kūnas gautų tinkamą ir naudingą energijos užtaisą tolimesniam darbui.

Kokie maisto produktai geriausiai padeda atstatyti skaudančius, pavargusius po fizinio krūvio raumenis?

Liesieji baltymai

Apie 25% raumenų masės sudaro baltymai. Dėl to, visi norintys užauginti didesnius, stipresnius raumenis, turėtų į savo mitybą įtraukti didesnį kiekį baltymų. Baltymai tarnauja kaip statybinė medžiaga jūsų raumenims. Tačiau vertėtų atkreipti dėmesį, kad išanalizavus šiuolaikinių mitybos programėlių duomenis apie sportuojančių žmonių mitybą, paaiškėjo, kad daugumoje parduodamų baltymų kokteilių sportuojantiems yra itin daug cukraus. Tai paaiškėjo, kai nagrinėjant sportuojančių žmonių mitybos įpročius buvo pastebėta, kad jie per dieną suvartoja gerokai daugiau cukraus nei gali gauti iš vartojamų maisto produktų. Tuomet išsiaiškinta, kad net itin kruopščiai savo mitybą parenkantys sporto entuziastai neatkreipia dėmesio, kad jų vartojamuose baltymų kokteiliuose cukraus yra gerokai daugiau nei jo reikėtų žmogaus organizmui. Taigi, norėdami gauti liesųjų baltymų natūralesniu ir sveikesniu būdu, rinkitės proteinais prisotintus produktus – Spiruliną, lašišą, nesaldintą graikišką jogurtą, varškę, kiaušinius ir migdolus.

Mėlynės

Aukščiau buvo paminėtas natūralus graikiškas jogurtas, ir tikriausiai pamanėte, kad graikiškas jogurtas be jokių priedų nėra pats skaniausias ir patraukliausias maistas. Tai lengva ištaisyti pagardinus graikišką jogurtą mėlynėmis, kurių saldumas ne tik puikiai dera prie graikiško jogurto rūgštumo, bet ir yra sveikiau nei grynas cukrus. Be puikaus skonio, mėlynėse gausu antioksidantų, kurie pašalina iš organizmo laisvuosius radikalus, tuo pat metu apsaugodami raumenų ląsteles nuo pažeidimo.

Vanduo

Taip, visi puikiai žinome, kad vanduo nėra maisto produktas. Tačiau, neabejotinai visi žinome ir tai, kad vanduo yra gyvybiškai svarbus žmogaus organizmui. Kiekvieną kartą valgydami po treniruotės gausiai užsigerkite maistą tyru, vėsiu vandeniu. Nors sportui skirti gėrimai gali atrodyti viliojanti ir naudinga alternatyva (turbūt matėte kaip šių gėrimų pakuotės mirga nuo įvairių vitaminų pavadinimų), tačiau tikrovėje tokiuose gėrimuose daug nereikalingų papildomų kalorijų ir labai nedaug organizmui būtino drėkinimo ir, apskritai, naudos.

Pilnagrūdžiai

Nesvarbu ar valgote pusryčiams dribsnius, ar riekutę duonos, visada stenkitės rinktis pilnagrūdžius šių produktų variantus. Pilnagrūdžių sudėtyje yra tai, ką mitybos specialistai vadina „lėtaisiais angliavandeniais“ – angliavandeniai, kuriuos organizmas panaudoja savo reikmėms palaipsniui, visos dienos metu, tokiu būdu palaikant nuolatinį energijos ir jėgų lygi, papildant glikogeno kiekį ir padedant greitam atsistatymui po fizinės treniruotės.

Baltymais turtingos salotos

Šviežių daržovių salotose yra kažkas patraukliai šviežio ir traškaus, kas nuteikia mus jaustis sveikesniais nuo pat pirmojo kąsnio. Ir ne be pagrindo! Šviežios daržovės yra prisotintos vitaminų, mineralų ir angliavandenių, kas daro jas puikiu lengvu užkandžiu po treniruotės. Pagardinę salotas papildomais baltymų šaltiniais – pavyzdžiui, bolivine balanda, lęšiais ar graikiniais riešutais, gausite sveiką ir skanų baltymų užtaisą.

Astaksantinas

Daugelis žmonių yra vartoję astaksantiną, nors apie jį nieko nežino. Tai antioksidantas, kuris suteikia lašišos mėsai gilią rožinę spalvą, o rasti jo galima ir krabų, omarų bei krevečių mėsoje. Mitybos ekspertų teigimu, šis antioksidantas padeda sumažinti uždegimą po didelių fizinių krūvių, įveikti nuovargį ir net užkirsti kelią ląstelių pažeidimams.

Paspaudę čia galite rasti daug baltymų turinčius produktus.

Ir taip pat skaitykite kaip Spirulina ir Chlorella padeda sportuojantiems.