Naujausiuose mokslininkų darbuose vis plačiau įsitvirtina nuostata, kad pagrindinė žmogaus organizmo senėjimo priežastis yra oksidacinis stresas. Oksidacinį stresą sukelia pažeista pusiausvyra tarp laisvųjų radikalų atsiradimo organizme ir organizmo gebėjimo nuo jų apsisaugoti bei pašalinti. Oksidacinio streso metu laisvieji radikalai pažeidžia ir suardo organizmo ląsteles, šioms nespėjus atsistatyti. Be to, laisvieji radikalai atakuoja telomeras – ląstelių chromosomų galuose esančias genetines struktūras, apsaugančias DNR nuo išsipynimo. Telomeros sudaro grandines, nuo kurių ilgio priklauso ląstelės gyvenimo trukmė. Laisvieji radikalai paspartina telomenų grandinės trumpėjimą, todėl ląstelė pradeda senti daug greičiau. O ląstelių senėjimas lemia viso organizmo senėjimą.

Deja, visiškai sustabdyti laisvųjų radikalų žalos negalime, kadangi jie nuolat susidaro medžiagų apykaitos proceso metu. Tačiau mes galime palaikyti ir stiprinti organizmo gebėjimą kovoti su jais, pasitelkdami į pagalbą antioksidantus. Aktyviausias ir efektyviausias kovoje su laisvaisiais radikalais yra fermentinis antioksidantas superoksido dismutazė (SOD) – enzimas, randamas beveik visose gyvose ląstelėse. SOD antioksidacinės savybės yra net 3500 kartų stipresnės nei vitamino C! Su amžiumi (dažniausiai sulaukus keturiasdešimties) SOD kiekis žmogaus organizme ima ženkliai mažėti, dėl ko mažėja organizmo pasipriešinimas laisviesiems radikalams ir ištinka oksidacinis stresas. Taip įsibegėja žmogaus organizmo senėjimas.

Papildyti SOD atsargas galima iš vaisių ir daržovių, pvz. melionų, špinatų, kopūstų, smidrų, melynių. Tačiau moksliniai tyrimai rodo, kad didžiausias SOD kiekis iš visų augalinės kilmės produktų yra Spirulinoje, o ypač gausiu SOD kiekiu pasižymi Havajų salų Spirulina! 2008 m. Pietų Korėjos mokslininkų grupė atliko eksperimentus su 60-87 metų amžiaus žmonių grupėmis ir nustatė, kad Spiruliną vartojusių pagyvenusių žmonių SOD kiekis ženkliai padidėjo.

Kartu su kitais Spirulinoje esančiais antioksidantais, SOD stiprina organizmo kovą su laisvaisiais radikalais, neleidžiant jiems alinti ir naikinti organizmo ląstelių. 2017 m. atliktuose bandymuose su Spirulina nustatyta, kad šis supermaistas dėka sudėtyje esančių antioksidantų palengvina senyvo amžiaus žmonėms būdingų žarnyno infekcijų ir uždegimų gydymą ir sumažina jų riziką. Stiprus Spirulinoje esančių antioksidantų užtaisas padeda lėtinti ir stabdyti senėjimo procesą ne tik organizmo viduje, bet ir leidžia sumažinti išorinius senėjimo požymius – stangrina odą ir sumažina raukšlių atsiradimą, padeda greičiau gyti žaizdoms ir odos įtrūkimams.

Taigi, dėka Spirulinoje esančio svarbiausio organizmo antioksidanto – SOD bei kitų svarbių senėjimą stabdančių antioksidantų – vitamino E, vitamino C, polifenolio, fitocianino, beta-karoteno ir kt., šis nuostabusis mikrodumblis tiesiogiai stabdo senėjimo procesą, leidžia ilgiau išlaikyti sveiką, stiprų ir gražų kūną, mėgautis gera savijauta ir ilgai džiaugtis jaunyste.

 

 

Taip pat skaitykite apie organizmo detoksikacija su Spirulina ir Chlorella