Žmogaus imuninė sistema – tai organizmo ląstelių, audinių ir organų visuma, kurios dėka organizmas atpažįsta genetiškai „svetimą“ medžiagą, ją neutralizuoja ir pašalina, arba neleidžia prasiskverbti į organizmą.

Imuninės sistemos veikimą saugant žmogaus organizmą nuo ligų, bakterijų ir infekcijų, galima suskirstyti į tris etapus:

Mechaniniai (fiziniai ir cheminiai) barjerai – jie užkerta kelią blogiesiems mikroorganizmams patekti į organizmą arba plisti jame.  Už apsaugą nuo mikroorganizmų patekimo į žmogaus kūną atsakinga oda, nosies, burnos ir akių ertmės bei gleivinės. Viduje mikroorganizmas plisti neleidžia limfa ir limfiniai audiniai, riebalų rūgštys bei blužnis.

Ląstelinis atsakas – jei visgi patogenas prasiskverbia į organizmą ir jame apsigyvena, imunitetas siunčia į pagalbą tam tikrų rūšių baltuosius kraujo kūnelius (leukocitus), kurie atlieka fagocitozės procesą – suranda, praryja ir suvirškina blogąsias bakterijas ir mikroorganizmus.

Humoralinis atsakas – kai organizmą užpuola itin aršūs patogenai ir ląstelinio atsako nepakanka, organizmui į pagalbą ateina labiausiai specializuotos imuninės sistemos ląstelės – limfocitai. Jie sintezuoja specialius antigenus, naikinančius priešiškas ląsteles.

Taigi, žmogaus imuninė sistema yra sudėtinga ir reikalauja darnaus odos, gleivinių, liaukų, kraujo ir kitų organizmo dalių veikimo. Todėl, norint, kad žmogaus imuninė sistema funkcionuotų sklandžiai, jo organizmui būtini įvairūs vitaminai, mineralinės medžiagos ir fermentai. O Spirulinoje šių gyvybingai svarbių medžiagų  yra visa „puokštė“! Daugiau kaip 60 procentų Spirulinos sudėties sudaro šios svarbiausios žmogaus imunitetui bei ligų profilaktikai reikalingos medžiagos:

 

Vitaminas B12 (kobalaminas)

Moksliniai tyrimai rodo, kad kraujo ląstelių gamybai, nervų sistemai  ir medžiagų apykaitai labai svarbaus kobalamino Spirulinoje aptinkama ne mažiau negu mėsoje, žuvyje ar kiaušiniuose. Vitaminas B12 labai efektyvus anemijos ir bakteremijos simptomų profilaktikai. Šie simptomai dažniausiai pasireiškia sergant AIDS, kandidoze ir kitomis su imuniteto susilpnėjimu susijusiomis ligomis.

 

Cinkas

100 gramų Spirulinos yra 3,3 mg arba 33 proc. rekomenduojamos paros normos cinko. Cinkas būtinas geresnei medžiagų apykaitai bei kaulams, jis didina organizmo atsparumą ligoms, o jo trūkumas pasireiškia per susilpnėjusį imunitetą, odos ligas ir lėtesnį žaizdų gijimą. Nors austrėse, kepenyse, paukštienoje, mėsoje ar duonos produktuose taip pat  galima rasti daug cinko,  tačiau Spirulinoje, skirtingai nuo minėtų produktų, niekada nebuvo aptikta grybelio, pesticidų ar kitų toksinių medžiagų.

 

Polinesočiųjų riebalų rūgštys

Spirulinoje esančios polinesočiųjų riebalų Omega-3 ir Omega-6 rūgštys pagerina odos būklę ir plaukų struktūrą, mažina aukštą kraujospūdį, padeda užkirsti kelią artritui ir artrozei, mažina cholesterolio ir triglicerolio kiekį kraujyje, mažina trombozės riziką, padeda kovoti su kandidoze, širdies ir kraujagyslių ligomis, egzemomis  ir žvyneline liga.

 

Geležis

Geležis ypač svarbi eritrocitų gamybai, o tuo pačiu ir medžiagų apykaitai bei stipriai imuninei sistemai. Kadangi geresniam geležies įsisavinimui būtini varis, manganas, molibdenas, vitaminai A ir B, kurių taip pat yra Spirulinoje, ši užtikrina aukštą savo sudėtyje esančios geležies įsisavinimo laipsnį. Todėl Spirulina, vartojant ją kaip maisto papildą, yra puiki mažakraujystės profilaktikos priemonė.

 

Glikolipidai ir sulfolipidai

Glikolipidai yra svarbus ląstelių membraninių darinių elementas, prie kurio vėliau tvirtinasi struktūriniai baltymai. Jie apsaugo ląstelės paviršių nuo nepalankių aplinkos sąlygų, pvz., žemo pH ar virškinamųjų fermentų. O sulfolipidinis glikolipidų elemetas, esantis spirulinoje, eksperimentų metu ženkliai veikė žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV).

 

Polisacharidai ir fikocianas

Kaip parodė eksperimentai, 15 % Spirulinos sudarantys polisacharidai ir jos spalvos pigmentas fikocianas padidina ląstelių imunitetą, suaktyvina jų elementų gamybą kaulų čiulpuose ir proteino biosintezę užkrūčio liaukoje bei blužnyje.

 

Superoksido dismutazė (SOD)

Šis antioksidacinis fermentas  apsaugo ląsteles ir audinius nuo laisvųjų radikalų žalos, turi priešuždegiminių savybių ir stabdo senėjimo procesus. O Spirulina turi visus jo sintezei būtinus elementus ir todėl stimuliuoja jo atsiradimą organizme.

 

Kaip matome, turtinga Spirulinos sudėtis padeda sustiprinti visus imuninės sistemos elementus, tad norėdami palaikyti stiprų imunitetą, vietoje atskirų papildų ar vaistų pasitelkite į pagalbą natūralų pagalbininką iš gamtos – Spiruliną!

 

 

Taip pat skaitykite ką apie Spiruliną sako mokslininkai?