Sporto pasaulyje įvairiausi maisto papildai ir proteino milteliai seniai nebėra naujiena – šių produktų galime įsigyti bet kuriame sporto klube, nuolat matome sportui skirtų papildų reklamas. Tačiau ar visi žinome kaip iš tikrųjų veikia sporto papildai ir kokį poveikį jie daro sportuojančio žmogaus organizmui? Deja, bet šiuo metu rinkoje vyrauja sporto papildai, kurių sudėtyje esantys baltymai, naudingosios medžiagos, vitaminai ir mikroelementai yra išgaunami sintetiniu būdu. Tuo tarpu, gydytojų teigimu, žmogui reikalingos veikliosios medžiagos turėtų būti gaunamos natūralia forma iš gamtoje randamų maisto produktų. Todėl ir aktyviai sportuojantiems žmonėms geriausias pasirinkimas turėtų būti natūralūs maisto papildai, galintys suteikti visas reikalingas medžiagas, padedančias palaikyti ir stiprinti didelį fizinį krūvį patiriantį kūną.

Tiek Spirulina, tiek Chlorella, yra natūralūs gamtoje sutinkami sveikam ir aktyviam gyvenimui būtinų medžiagų šaltiniai.
Pirmiausia, kiekvieno sportuojančio žmogaus organizmui yra gyvybiškai svarbu gauti didelį kiekį baltymų – baltymai yra tarsi žmogaus organizmo statybinė medžiaga, padedanti raumenims formuotis ir augti, atgauti formą po patirtų krūvių ir didinti raumenų masę. Spirulina ir Chlorella yra gausiausi baltymų ir 9 organizmui būtinų amino rūgščių šaltiniai, šiuose mikrodumbliuose yra tiek daug baltymų, kad vartojant juos nėra būtina laikytis specialios baltymininės dietos ar vartoti papildomus baltymų kokteilius. Be to, Spirulina ir Chlorella yra lengvai pasisavinamos, todėl jos nesukelia virškinimo problem ir skrandžio dirginimo.

Kitas itin svarbus veiksnys sportuojančio žmogaus organizmui yra tinkamo širdies ir kraujagyslių sistemos darbo palaikymas. Organizmui patiriant fizinį krūvį padidėja širdies ritmas, pakyla kraujospūdis, kraujagyslės intensyviau transportuoja kraują. Spirulina aprūpina organizmą amino rūgštimi l-agrininu, atsakingu už azoto oksido sintezę kraujagyslėse. Azoto oksidas atpalaiduoja ir praplečia kraujagysles leidžiant kraujui laisviau tekėti ir aprūpinti sportuojančio žmogaus raumenis deguonimi.
Chlorella gali pasigirti savo sudėtyje turint kitą sportuojančiam žmogui itin svarbą amino rūgštį – leuciną. Ši amino rūgštis negali būti gaminama organizmo viduje, todėl ją žmogus gali gauti tik su maistu. Leucinas reikalingas aprūpinant raumenis energija bei reguliuojant baltymų sintezę iš organizmo riebalinio audinio.

Intensyvių treniruočių metu intensyviai prakaituojant sportininkai gali prarasti daug geležies, kas pasireiškia fiziniu išsekimu ir raumenų nuovargiu. Spirulina ir Chlorella yra puikūs bioaktyvios geležies šaltiniai, galintys kompensuoti geležies praradimus ir palaikyti reikiamą jos kiekį. Be to, abu šie stebuklingi mikrodumbliai turi savo sudėtyje vitamino B2, kuris suteikia organizmui energijos, prisotina kūną deguonimi ir leidžia sumažinti nuovargį.

Sveikos gyvensenos ir sporto specialistai rekomenduoja vartoti Chlorellą prieš treniruotes, o Spiruliną prieš arba po treniruočių. Chlorella geriau padeda paruošti kūną intensyviems fiziniams krūviams, suteikia energijos ir padidina ištvermę. Tuo tarpu Spirulina yra nepakeičiama raumenų augimui ir atstatymui. Be to, šie abu mikrodumbliai leidžia atgauti po intensyvaus fizinio krūvio išeikvotas naudingų medžiagų atsargas, atpalaiduoti kūną ir greičiau atstatyti jėgas. Todėl taip pat sėkmingai Spirulina ir Chlorella gali būti vartojamos kartu po sporto. Tinkamas organizmo atstatymas po treniruotės leidžia ateityje išvengti raumenų ir sąnarių ligų, organizmo iššekimo ir kitų nemalonių pasėkmių.

 

Taip pat skaitykite apie tai kaip Spirulina stiprina imuninę sistemą