Kiek ir kada vartojama?

Chlorelą ir Spiruliną galime vadinti pilnaverčiu maisto produktu, nes toks jis ir yra. Paprastai šio dumblio vartojimo kiekis tampa ir turi tapti individualus kiekvienam asmeniui, nes mūsų kūno sudėjimai, sveikatos būklė, įvairių medžiagų trūkumas organizme, gyvenimo būdas skiriasi.

Sveikam žmogui rekomenduojama norma – dumblius gerti 2 kartus dienoje, po 3-5 tab. (1,5-2,5 g). Geriausiai gerti 20-30 min. prieš valgį. Jei jaučiate, kad reikia daugiau energijos ar negaunate pakankamo kiekio maistingųjų medžiagų iš maisto (pvz. kelionėse), galima vartoti 10-20 g. per dieną, sportininkai vartoja net 40 g per dieną. Tačiau, vartojant maistinguosius dumblius, labai svarbu gerti daugiau vandens. Vos tik pradėjus vartoti dumblius, galite pajusti jų stiprų valomąjį poveikį, todėl bendrai rekomenduojama yra pradėti nuo mažesnių dozių; duoti organizmui apsiprasti su nauju maistu per 2-3 savaites ir palaipsniui pradėti vartoti didesnį kiekį.

Tabletes galima sukramtyti ar nuryti nekramtytas, užgeriant drungnu vandeniu ar nerūgščiomis sultimis. Miltelių pavidalo dumbliai gali būti maišomas su vaisiais ir daržovėmis, jogurtu ir panašiai. Taip pat galite improvizuoti ir juos suplakti kokteilyje, įmaišyti į maistą (sriubas, padažus, užtepėles, troškinius). Svarbu nekaitinti ir nevirinti dumblių, nes taip jie neteks didelės dalies savo maistingųjų medžiagų. Taip pat nebandykite miltelių praryti, prieš tai nesumaišę jų su skysčiu, toks variantas nerekomenduojamas, nes šis būdas tikrai nepavyks!


Ar galima Spiruliną ir Chlorellą vartoti kartu?

Taip galima vartoti šiuos du dumblius kartu. Kadangi nevalgome to paties maisto kasdien, taip ir su šiais dumbliais galima varijuoti: galite vartoti juos kartu, galite vieną po kito vartoti, laikas nuo laiko kaitaliodami. Abiejų dumblių vartojimas, kartu ar atskirai, neabejotinai suteiks jums naudos ir energijos.


Ar reikia daryti pertraukas?

Kadangi tiek Spirulina, tiek ir Chlorelė yra pilnavertis maisto produktas, pertraukų daryti tikrai nebūtina. Šiuos dumblius galite vartoti tokį laiko tarpą, koks Jums patiems priimtiniausias. Tai visiškai natūralus maistas, kuris Jūsų organizmui žalos nedaro net ir vartojamas labai ilgą laiko tarpą.


Kaip vartojama Havajų salų spirulina milteliais?

Havajų salų spiruliną rekomenduojama vartoti 1 kartą per dieną, po 3 g (maždaug 1 arbatinis šaukštelis). Miltelius galima išgerti sumaišius su vandeniu ar sultimis. Taip pat jų galite įsidėti į kokteilį ar įtraukti į sriubos ar kito maisto sudėtį. Svarbu, kad miltelių pavidalo dumbliai būtų vartojami su kažkuo, jokiu būdu ne vieni!


Kaip geriau milteliais ar tabletemis?

Tik Jūs turite nuspręsti, kuris variantas Jums geresnis. Jei Jums priimtinas Spirulinos ar Chlorellos miltelių skonis, tuomet toks šių dumblių pavidalas yra tikrai puikus pasirinkimas. Kurie tikisi tikrai greito poveikio organizmui – milteliai yra kiek geresnis pasirinkimas nei tabletės. Taip pat, tabletės yra geresnis pasirinkimas ne tik tiems, kuriems miltelių skonis nepriimtinas, tačiau ir patogesnis variantas keliaujantiems.


Kada galima tikėtis pajausti dumblių vartojimo rezultatus?

Visų pirma, reiktų suprasti, kad mūsų produktai yra pilnavertis maistas, ne vaistai. Kai kurie žmonės teigia, kad jaučia energijos antplūdį jau po keleto dienų vartojimo. Tam tikri aspektai tikrai gali pagerėti per 1-2 dienas nuo dumblių vartojimo pradžios, tai – vidurių užkietėjimas ar blogas kvapas iš burnos. Tačiau esminė nauda, kurią suteikia tiek chlorelė, tiek ir spirulina, pajaučiama per ilgesnį laiko tarpą. Nereiktų pamiršti, jog tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus organizmo būklės, tačiau teigiama, jog pastebimas rezultatas atsiranda po 2-3 mėnesių vartojimo.


Ar jūsų produktai tinka vaikams?

Mūsų produktai yra saugūs ir naudingi bet kokio amžiaus žmonėms, tačiau neatstoja subalansuotos visavertės mitybos. Dumbliuose yra maistingosios medžiagos ir vitaminai, reikalingi augančiam organizmui: jie stimuliuoja ląstelių augimą, stiprina imunitetą, juose yra daug omega rūgščių, kurios turi įtakos vaikų smegenims, gebėjimui susikaupti. Paprastai vaikams duodama nuo ¼ iki ½ suaugusio žmogaus dozės. Kitas punktas, į kurį verta atsižvelgti, duodant šių dumblių vaikams: už kiekvienus vaiko gyvenimo metus galima jam duoti 250 mg produkto, taigi, 10-12 metų vaikas vartoja 2-3 gramus, vyresni – jau suaugusiojo rekomenduojamą dozę, t.y. iki 5 g. Visgi, jei nusprendėte vaiko mityboje daryti esminius pokyčius, rekomenduojame pasitarti su pediatru ar dietologu.


Ar galima vartoti jūsų produkto nėščioms ir maitinančioms moterims?

Mūsų produktai gali būti kasdienės mitybos dalimi tiek toms moterims, kurios dar tik ruošiasi pastoti, tiek toms, kurios jau laukiasi ar ką tik pagimdė. Moteriai besilaukiant, maistingąsias medžiagas greitai pasisavina vaikelis. Mūsų natūralūs dumbliai yra puikus maistas, suteikiantis optimalų kiekį maistingųjų medžiagų, taip reikalingų būsimoms mamoms: čia yra ir folio rūgšties, ir selenas, ir būtinosios riebiosios rūgštys, kaip Gama linoleno rūgštis bei daug kitų naudingų medžiagų. Mūsų dumbliai yra tikrai saugūs ir maitinančioms mamoms, kurios vaikams per savo pieną perduoda maistingąsias medžiagas.


Ar galiu vartoti šiuos produktus, jei vartoju cheminius vaistus?

Mūsų produktai yra pilnavertis maistas ir neturėtų daryti įtakos vaistų poveikiui. Tačiau yra kelios aplinkybės, į kurias reiktų atsižvelgti, pradedant vartoti žemiau nurodytus vaistus:

1) Dumbliai gali pagerinti imuninės sistemos veiklą. Pagerindami imuninę sistemą, tuo pačiu jie gali bloginti vaistų, slopinančių imuninę sistemą (imunosupresantų), efektyvumą. Taip pat gali trukdyti kontroliuoti kitas autoimunines ligas.

2) Dumbliuose daug vitamino K. Šis vitaminas labai svarbus kraujo krešėjimo funkcijai. Vaistas Warfarin (Coumadin) skiriamas siekiant stabdyti kraujo krešėjimą. Gerindami kraujo krešėjimą, dumbliai gali mažinti minėto vaisto efektyvumą.

Mes rekomenduojame aptarti dumblių vartojimą su gydytoju, prieš pradedant vartoti bet kuriuos cheminius vaistus.


Ar jūsų produktai tinka veganams ir vegetarams?

Taip, visi mūsų produktai 100 % tinka tiek ir veganams, tiek ir vegetarams.


Ar būna kokių nors šalutinių reiškinių, vartojant dumblius?

• Kadangi vartojant mūsų produktus suaktyvinama žarnyno peristaltika, kelias dienas nuo vartojimo pradžios gali pastebimai pūsti vidurius, jie gali sukietėti ar atvirkščiai – pernelyg suminkštėti. Po kelių dienų, žarnynui prasivalius, šie pojūčiai dažniausiai dingsta.

• Lengvas pykinimas, galvos skausmas ar svaigimas, troškulys. Tai gali būti prasidėjusio organizmo valymosi požymiai. Tokiu atveju patariame gerti daugiau vandens. Jei šie pojūčiai nepraeis savaitės bėgy, vartojimą nutraukite.

• 1 proc. žmonių netoleruoja dumblių. Jei vartojimo pradžioje atsirado alerginių reakcijų, vartojimą nutraukite.

Aukščiau išvardyti pojūčiai negali būti vadinami pašaliniu poveikiu, greičiau tai ženklas, kad prasidėjo aktyvus organizmo valymasis nuo toksinų. Tačiau, esant bet kokiai nekomfortabiliai savijautai, rekomenduojame bent jau pradžioje sumažinti vartojamo produkto dozę ir, jei nemalonūs pojūčiai nesiliauja, nutraukti vartojimą.


 

D.U.K atnaujinta 2017-12-05