Chlorofilas daugeliui gerai pažįstamas iš mokyklos botanikos kurso. Šis cheminis junginys naudoja saulės energiją fotosintezės procesui, kurio metu gaminama energija, maitinanti žaliuosius augalų lapus. Būtent chlorofilas suteikia augalams žalią spalvą.

Tačiau pastaraisiais metais vis daugiau kalbama apie tai, kad chlorofilas yra svarbus ne tik augalams, bet ir žmogaus organizmui. 4-ajame XX amžiaus dešimtmetyje mokslininkai aptiko stulbinantį panašumą tarp chlorofilo molekulės ir hemoglobino – gyvybiškai svarbaus žmogaus kraujo komponento, molekulės. Skirtumas tarp šių molekulių yra tik tame, kad centrinis hemoglobino molekulės atomas yra geležis, o chlorofilo – magnis. Dėka itin panašios cheminės sudėties, chlorofilas, kaip ir hemoglobinas, skatina raudonųjų kraujo kūnelių – eritrocitų gamybą bei padeda pernešti deguonį organizme. Be to, chlorofilas yra turtingas naudingų medžiagų, tokių kaip vitaminas A, C, E, K, beta karotinas, antioksidantai, magnis, geležis, kalis, kalcis bei nepakeičiamų riebalų rūgščių.

Dr. Bernardas Jensenas savo knygoje “Gydanti chlorofilo galia” vardina ilgą chlorofilo savybių sąrašą, tarp kurių yra organizmo pH balanso atstatymas, plaučių ir kepenų veiklos gerinimas, astmos simptomų palengvinimas, uždegimų mažinimas, blogo burnos ir pažastų kvapo naikinimas, normalios kraujo apytakos palaikymas, nemigos įveikimas, detoksikacija, skydliaukės veiklos gerinimas, medžiagų apykaitos gerinimas, imuniteto stiprinimas, artrito skausmų mažinimas ir daugelis kitų.

Kuo gi čia dėta Chlorella? Pasirodo, šiame mikrodumblyje yra didžiausia chlorofilo koncentracija iš visų Žemėje egzistuojančių augalų! Ne veltui Chlorella ir pavadinta savo pagrindinio ingrediento garbei. Maža to – Chlorellos sudėtyje esantis chlorofilas yra “šviežios” formos, t. y. lengviausiai patenkantis į žmogaus kraują, atstatantis, palaikantis ir tiesiogine prasme remontuojantis kraujyje esančio hemoglobino struktūrą.

Dėl itin gausaus chlorofilo kiekio Chlorelloje, šis mikrodumblis naudojamas tradicinėje medicinoje gydant skrandžio opą, hipertoniją, cholesterino kiekio padidėjimą, astmą ir stiprią alergiją, bėrimus, gerklės ir dantenų infekcijas, esant susilpnėjusiam imunitetui.

 

 

Taip pat skaitykite apie Organizmo detoksikacija su Spirulina ir Chlorella