Viena opiausių šiuolaikinių žmonių mitybos problemų yra nepakankamas su maistu gaunamų naudingų medžiagų, vitaminų ir mineralų kiekis. Sutikite, greitas maistas tikrai nėra pats geriausias sveikatai būtinų medžiagų šaltinis. Nepakankamai įvairus ir maistingas šiuolaikinio žmogaus racionas nulemia virškinimo sistemos sutrikimų atsiradimą, sukelia vidurių užkietėjimą, skrandžio skausmus, alergiją, pilvo pūtimą ir kitus nemalonius pojūčius. Be to, pripratęs prie naudingų medžiagų stokojančios mitybos, organizmas ima sunkiau ir lėčiau virškinti bet kokį maistą.

Chlorelloje galima rasti svarbiausių vitaminų, gerinančių virškinimo sistemos veiklą:

Vitaminas A (retinolis) dažnai vartojamas sergant gastritu ar skrandžio opa. Jis stiprina skrandžio sieneles, atkuria pažeistą žarnyno gleivinę ir padeda jai greičiau užgyti.

Vitaminas B3 (niacinas) padeda organizmui gaminti energiją iš maiste esančių baltymų, angliavandenių ir riebalų, todėl yra svarbus vartojant mažai baltymų turintį maistą. Taip pat vitaminas B3 dalyvauja skrandžio rūgšties sintezėje bei padeda palaikyti normalią skrandžio gleivinės būklę.

Vitaminas B6 mažina onkologinių virškinimo trakto ligų tikimybę.

Vitaminas B9 (folio rūgštis) normalizuoja skrandžio rūgštingumą, reguliuoja apetitą, gerina baltymų apykaitą.

Vitaminas C (askorbo rūgštis) ne tik padeda pašalinti susikaupusius organizmo toksinus, bet ir atstato žarnyno ląsteles bei gerina virškinimą. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad per didelis vitamino C vartojimas gali sukelti stiprų virškinimo sistemos atsaką, pasireiškiantį viduriavimu. Chlorelloje esančio vitamino C kiekis yra optimalus, todėl baimintis dėl vitamino C perdozavimo tikrai nereikėtų.

Chlorella augimo faktorius reguliuoja žarnyno mikroflorą, palaiko virškinimui itin svarbių laktobakterijų ir bifidobakterijų dauginimąsi organizme.

Chlorella sudėtyje taip pat gausu natūralių virškinimo fermentų. Chlorella dėka normaliai žarnyno veiklai palaikyti reikalingos laktobakterijos dauginasi net 4 kartus greičiau!

Mitybos specialistų teigimu, kasdien vartojama Chlorella sureguliuoja ir pagerina virškinimo sistemą jau po 3 savaičių.

 

Keletą receptų rasite čia