Ypatingosios Chlorellos savybės pasireiškia ne tik žvelgiant į ją vartojančių žmonių atsiliepimus ar į gilias šio dumblio vartojimo tradicijas Rytų šalyse. Chlorella dėl savo maistingųjų medžiagų ir naudos organizmui yra naudojama net kosmoso programose!
Chlorella buvo vienas iš pirmųjų augalų, pakilęs į kosmosą. 1960 m. kartu su žymiosiomis kosmoso užkariautojomis kalytėmis Belka ir Strelka kosminiame laive buvo transportuojami ir indai su Chlorella dumbliais. Mokslininkai norėjo įsitikinti, ar nesvarumo būsenoje Chlorella bus pajėgi taip pat aktyviai daugintis naudojant šviesos energiją, kaip ji tai daro Žemės sąlygomis. Ir pirmieji bandymai paleisti Chlorellą į kosmosą nenuvylė – ji ne tik parodė savo gebėjimą itin greitai daugintis, bet ir sudėtingomis kosminės kelionės sąlygomis išsaugojo savo ypatybę sugerti iš aplinkos anglies dvideginį ir išleisti atgal į orą gryną deguonį. Ši savybė yra itin svarbi erdvėlaiviuose bei kosminėje stotyje, kur oras cirkuliuoja uždaroje sistemoje, todėl papildomas deguonies šaltinis leidžia padaryti orą erdvėlaivyje gaivesnį ir malonesnį, o mažėjantis anglies dvideginio kiekis padeda taupiau išnaudoti oro valymo sistemas.
Tačiau Chlorella gali ne tik palaikyti gaivų orą. Ji gali tapti nenutrūkstamu maisto šaltiniu kosmose esantiems žmonėms. Kosminės misijos trunka beveik metus, taigi tam laikui kosminėje stotyje esantys žmonės turi pasirūpinti reikalingomis maisto atsargomis. Tačiau ribotoje erdvėje, kur kiekvienas laisvas plotelis užimtas gyvybei svarbia įranga arba mokslinių tyrimų laboratorijomis, vietos mums įprastoms maisto saugykloms yra itin mažai. Tuo tarpu indai su Chlorella yra kompaktiški, o jos augimo tempai leidžia nuolat nuimti derlių ir vartoti šį dumblį kaip maistą. Naujausiuose kosmoso programų eksperimentuose indai su Chlorella naudojami kaip savotiška maisto ferma – induose esantis skystis apdorojamas skaidant Chlorellos ląstelės sieneles, kad visos jos naudingosios medžiagos būtų lengvai pasisavinamos, vėliau šis skystis praleidžiamas per specialią centrifugą išgaunant tirštą tamsiai žalią maistingąją Chlorellos pastą. Tokį maistą lengva vartoti nesvarumo būsenoje, o unikali Chlorellos sudėtis – itin gausus kiekis baltymų, visas spektras vitaminų ir mineralinių medžiagų suteikia orbitoje esantiems žmonėms reikalingas maistines medžiagas bei padeda organizmui stiprėti ir įveikti didžiulį stresą, patiriamą kosminės misijos metu.
Pasaulio mokslininkai įžvelgia didžiulį Chlorellos potencialą naudojant ją kaip maistą ar vertingą maisto papildą kosmose, ypatingai netolimoje ateityje, kuomet bus įgyvendinami pirmieji skrydžiai į Marsą ar kitus tolimus Saulės sistemos kampelius. Jau dabar neabejojama, kad šis mažytis žalias dumblis bus puikus pagalbininkas visapusiškai palaikant kosmoso užkariautojų sveikatą.