Dauguma internetinėje erdvėje, žurnaluose, televizijoje siūlomų dietų gali atrodyti patrauklios, nes per trumpą laiko tarpą siūlo atsikratyti didelio antsvorio, tačiau tokie svorio metimo būdai nebūtinai yra sveiki. Siekiant ilgalaikių rezultatų, reikia išsiugdyti tam tikrus sveikos gyvensenos įpročius, kurie atitiktų kiekvieno žmogaus individualius poreikius ir galėtų būti nesunkiai išlaikomi visą gyvenimą.

Patarimai, kurie padės gerinti sveikatą ir lengvai numesti svorio:

Valgykite daug skaidulinio maisto

Skaidulos yra randamos daržovėse, vaisiuose, pupelėse bei pilno grūdo produktuose. Galite tiesiog įdėti avinžirnių į savo salotas, rytais valgyti avižas ar užkandžiauti riešutais.

Venkite pridėtinio cukraus

Paskaitykite produktų etiketes, prieš išsirinkdami prekę. Itin daug pridėtinio cukraus būna saldžiuose gėrimuose.

Rinkitės nesočiuosius riebalus

Nereikia vengti visų riebalų, nesotieji riebalai, esantys avokaduose, alyvuogių aliejuje ar riešutuose, padeda atsikratyti svorio, leidžia ilgesnį laiką jaustis sotiems, o dėl to – mažiau papildomai užkandžiauti.

Skirkite laiko tik valgymui

Valgydami nežiūrėkite televizoriaus ar nenaršykite internete. Tokie dėmesio nukreipimo būdai leidžia nepastebint suvalgyti daugiau maisto nei jo iš tiesų reikia. Valgydami iš lėto, ilgiau kramtydami, greičiau pasijaučiame sotūs ir suvalgome mažiau.

Valgykite daug baltymų turinčius pusryčius

Baltyminio maisto valgymas rytais, leidžia dienos metu jaustis sotesniems, mažiau užkandžiauti.

Vienas iš labai paprastų ir veiksmingų būdų: kiekvieną rytą į gaminamą maistą galima įberti Spirulinos miltelių ar išgerti 3-5 Spirulinos tabletes, tai padės kontroliuoti apetitą dienos metu.

Rinkitės ne kaloringą, o turintį daug naudingų medžiagų maistą

Žmogus turi gauti įvairių elementų, reikalingų normaliai organizmo veiklai palaikyti (angliavandenių, baltymų, riebalų, vitaminų ir mineralų). Jų reikia energijai, audinių gamybai ir atsinaujinimui, įvairioms biocheminėms reakcijoms.

Gerkite pakankamai vandens

Vanduo valo mūsų organizmą, yra būtinas įvairioms organizme vykstančioms reakcijoms. Gerdami pakankamai vandens, jausimės sotesni. Kartais alkį galima sumaišyti su troškuliu, todėl užsinorėję valgyti, pirma išgerkite stiklinę vandens.

Sportas turi teikti džiaugsmą

Rinkitės tokias aktyvaus laisvalaikio formas, kurios Jums būtų malonios ir norėtumėte jomis užsiimti ne tik dėl to, kad siekiate numesti svorio. Taip bus žymiai lengviau sportuoti pastoviai, o ne po poros kankinančių kartų viską mesti.

Nereikalaukite iš savęs per daug

Labai svarbu nesukelti savo organizmui per daug streso, nes norėdamas apsisaugoti, jis gali atsisukti prieš Jus pačius. Visiškai neatsisakykite saldumynų ar savo mėgstamų patiekalų, tiesiog sumažinkite jų kiekį ar mėgaukitės jais per šventes. Tegul jie tampa maža dovana sau, o ne rutina, trukdančia būti sveikiems.

 

Kas atsitinka pradėjus sveikai maitintis, kai organizmas gauna pakankamai jam reikalingų medžiagų?

 

Po 20 minučių žarnyne pradeda daugėti virškinimui naudingų ir mažėti kenksmingų bakterijų kiekis.

Po kelių valandų pradeda gerėti smegenų veikla. Žarnyne vykstantys procesai tiesiogiai susiję su smegenyse vykstančiais, todėl ne veltui riebiai pavalgius, žmogus aptingsta ir norisi trumpam nusnūsti.  Įvairūs uždegiminiai procesai žarnyne, kuriuos sukelia perteklinis cukraus ar angliavandenių (puiki terpė bakterijos daugintis) vartojimas, kenkia smegenų funkcijai ir stabdo mūsų produktyvumą.

Po 72 valandų, stabilizuojasi hormonų veikla. Susireguliuoja insulino bei kortizolio kiekis, turime daugiau energijos ir tampa daug lengviau numesti svorio.

Po 2 savaičių, mūsų produktyvumas padidėja 20 %.

Po mėnesio, išsivalo ir švyti oda. Angliavandeniai, kava, alkoholis ir kofeinas džiovina odą.

Po 6 savaičių, susitvarko skydliaukės veikla.

Po 5 metų pradedate daug lėčiau senti. Laikui bėgant telomerai (DNR dalis) ima trumpėti, todėl organizmas ima senti. Ilgalaikė augalinė mityba padeda išlaikyti telomerus ilgus, todėl organizmas sensta lėčiau.

Susiformavus sveikiems įpročiams, bus daug lengviau juos išlaikyti visą gyvenimą, kontroliuoti savo svorį bei kiekvieną dieną rinktis sveikatą.